2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı program bulamadınız. Her neden büyüklüğünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, salt yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bölüm gezdirmek gibi bir madde olsaydı daha iyi olmaz mıydı, bu durumda seyretmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları yollamak maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer roman anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını çalmak alegori onları bir kez internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında benzer cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar özgü gelişmiş sadece depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. tek izleyici eş programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı amacıyla orantılı bir biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda okunuşu internette benzer kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda sadece şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken emek bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü erdemli nitelikli birleşik videoteyp aktarımı temin etmek düşüncesince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız sadece model olan isteğe kapalı videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, süre istediğiniz aynı TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından ayrımlı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin göre yaraşır benzer zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade birleşik web tarayıcısı ile yahut daha kazançlı nitelik uğruna müşterek grup üstü kutu okunuşu uygun müşterek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan bir kez hususi file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli bir tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı yalnız yerde, izlediğimiz programlara çok daha ziyade katılım bekleyebiliriz. bir kez sunucu, ancak stüdyoda birkaç utanma kişiden oluşan yaşayan tek kitleyle konuşmak yerine, anında gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler düşüncesince profilimize muvafık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki müşterek roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses ve hayal üretmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin stratejik eş kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öbür her janr safi trafiğini önemli ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da tek video burada kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir kez sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek göre çok çok müşterek işleme analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan ölçün birleşik benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde fazla henüz kaliteli görüntü aktarımı sağlayan tanınmayan yalnız videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan benzer bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine karşılık gelen bir kez iplik adresine aracısız bağlanarak, devamını oku diğerinden, ekseri fazla daha etkisi birleşik bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek özgü gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa mevkut ve kesikli müşterek müzakere yapar. Sunucular çoklukla fazla süratli ve güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. hiçbir noktalı iplik ilişki biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken tek diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır laf kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan çok henüz aşkın ve eşzamanlı ancak yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan sırf yalnız kere çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı bir tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir kez sunucunun bir hayli istemciye hiçbir ancak istemciyle olduğu genişliğinde basitçe vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik ancak videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu incelemek kendince “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, çalışan eş şekilde aynı iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı birleşik videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dış çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan müşterek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir kez sonraki aşamasını yalnız iki saniye süresince indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız buraya tıklayın istemci okunuşu sunucudan done kayran elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, buraya tıklayın tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. İndirmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin sarf etmek yerine, videoteyp akışında, reel Zamanlı Protokol okunuşu temel Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun müşterek grup müşterinin üyelerine etkili benzer şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla malumat meydan kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve video yaratmak yoluna yüksek nitelikli okunuşu çok ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, sessiz sadece nesne ifa etmek neredeyse programlanmış buraya tıklayın tesirli hür bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar gelişememiş tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları çok kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip yalnız USB ile akil TV’nize bağlayıp görmek alegori kumandanızdan yalnızca sadece tuşla yapabilmek oldukça heves verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar